Back to Top
| Type | Mount |
| Placement supported | Outdoor |
| Maximum weight capacity | 25 kg |
| Product colour | White |
| Material | Aluminium |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 75 °C |
| RoHS compliance |
| Height | 49 mm (1.91 ") |
| Weight | 1700 g (3.75 lbs) |
| Width | 231 mm (9.01 ") |
| Depth | 226 mm (8.81 ") |
| Mounting kit | |
| Quick installation guide |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
