Back to Top
| Type | Lens |
| Placement supported | Indoor |
| Product colour | Black |
| Lens mount interface | M12 |
| Image sensor size | 1/1.8 " |
| Sensor type | CMOS |
| Focal length range (f-f) | 7 mm |
| Megapixel | 5 MP |
| Resolution | 3096 x 2094 pixels |
| Tilt angle range | 40 - 89 ° |
| Viewing angle, diagonal | 63.8 ° |
| Viewing angle, horizontal | 50.7 ° |
| Viewing angle, vertical | 37.8 ° |
| Day/night mode | |
| Housing material | Plastic |
| Brand compatibility | Hanwha |
| Compatibility | PNM-900VQ |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Diameter | 35.5 mm |
| Height | 35.9 mm (1.4 ") |
| Weight | 35 g (0.08 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.