Back to Top
| Type | Mount |
| Maximum weight capacity | 20 kg |
| Product colour | White |
| Connecting thread | 3/4 " |
| Telescopic | |
| Housing material | Aluminium |
| Brand compatibility | Hanwha |
| Compatibility | SBP-120HMW/140HMW/160HMW1/180HMW1; SBP-C15P, SBP-150CMP/300CMP/900CMP |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Diameter | 180 mm |
| Length (max) | 1667.5 mm |
| Length (min) | 956.5 mm |
| Weight | 3750 g (8.27 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.