Back to Top
| Type | Mount |
| Placement supported | Universal |
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Product colour | White |
| Material | Aluminium |
| Tilt angle range | -45 - 45 \u00b0 |
| Compatibility | AXIS P55/P56/Q60/Q61 AXIS M50 AXIS P33 AXIS P32/Q35 AXIS M3004-V/M3005-V AXIS M3006-V/M3007-P/ M3007-PV AXIS M3024-LVE/M3025-VE/M3026-VE/M3027-PVE/M3037-PVE AXIS P3707-PE AXIS Q3709-PVE |
| Certification | IEC/EN/UL 60950-1 IEC/EN/UL 60950-22 EN 50581 IEC/EN 62262 IK10 NEMA 250 Type 4X |
| Weight | 4100 g (9.04 lbs) |
| Height | 2136 mm (83.3 ") |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
