Back to Top
| Type | Junction box |
| Placement supported | Outdoor |
| Maximum weight capacity | 5 kg |
| Product colour | White |
| IK code | IK10 |
| International Protection (IP) code | IP66, IP67 |
| Housing material | Aluminium |
| Brand compatibility | Axis |
| Compatibility | P3818-PVE, P3807-PVE, P3827-PVE, Q3819-PVE, P3818-PVE, P3807-PVE, P3827-PVE, Q3536-LVE, Q3626-VE, Q3538-LVE, Q3628-VE, Q3819-PVE |
| Doesn't contain | PVC |
| Depth | 190 mm (7.41 ") |
| Height | 53.5 mm (2.09 ") |
| Width | 190 mm (7.41 ") |
| Weight | 1300 g (2.87 lbs) |
| Mounting kit |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
