Back to Top
| USB Power Delivery up to | 60 W |
| Hub interfaces | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C, VGA |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| Host interface | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C |
| Ports quantity | 2 |
| USB Power Delivery (revision 2.0) | |
| Plug and Play |
| Product colour | Black |
| Windows operating systems supported | Y |
| Mac operating systems supported | Y |
| Width | 43 mm (1.68 ") |
| Depth | 131.5 mm (5.13 ") |
| Height | 11.6 mm (0.45 ") |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
