Back to Top
| Surge energy rating | 450 J |
| AC outlets quantity | 6 AC outlet(s) |
| Nominal input voltage | 120 V |
| Cable length | 1.8 m |
| Product colour | White |
| On/off switch |
| Weight | 600 g (1.32 lbs) |
| Certification | UL1449, UL1363, cUL |
| Dimensions (WxDxH) | 63.5 x 38 x 317.5 mm |
| Telephone line protection | |
| Audio/video line protection | |
| Network line protection | |
| Input connections | NEMA 5-15P |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.