Back to Top
| HD type | 4K Ultra HD |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Video bandwidth | 30 Hz |
| Number of computers controlled | 1 |
| Keyboard port type | USB |
| Mouse port type | USB, PS/2 |
| Video port type | HDMI |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 1.4 |
| Console ports | 3.5mm headphone, HDMI, USB A |
| USB connector type | USB Type-A |
| Audio connections | |
| Headphone outputs | 1 |
| DDC/DDC2 supported | |
| Number of users | 1 user(s) |
| Product colour | Black |
| Cable length | 6 m |
| Country of origin | United States |
| Built-in display |
| Power source | DC |
| DC input voltage | 12 V |
| Input current | 3 A |
| External power adapter |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 80 % |
| Width | 241 mm (9.4 ") |
| Depth | 94 mm (3.67 ") |
| Height | 26.67 mm (1.04 ") |
| Weight | 700 g (1.54 lbs) |
| Warranty period | 3 year(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.