Back to Top
| Surface coloration | Monotone |
| Maximum screen size compatibility | 15.6 " |
| Case type | Briefcase |
| Product colour | Black |
| Material | Polyester |
| Shoulder strap |
| Quantity | 1 |
| Warranty | 25 year(s) |
| Width | 409 mm (15.95 ") |
| Depth | 79 mm (3.08 ") |
| Height | 290 mm (11.31 ") |
| Weight | 550 g (1.21 lbs) |
| Minimum screen size compatibility | 10.1 " |
| Notebook compartment dimensions (WxDxH) | 386 x 31 x 267 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.