Back to Top
| Surface coloration | Monotone |
| Maximum screen size compatibility | 15.6 " |
| Case type | Sleeve case |
| Product colour | Black |
| Material | Polyester |
| Width | 410 mm (15.99 ") |
| Depth | 30 mm (1.17 ") |
| Height | 295 mm (11.51 ") |
| Weight | 310 g (0.68 lbs) |
| Notebook compartment dimensions (WxDxH) | 385 x 31 x 265 mm |
| Package width | 415 mm |
| Package depth | 30 mm |
| Package height | 300 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.