Back to Top
| Surface coloration | Monotone |
| Maximum screen size compatibility | 14 " |
| Case type | Briefcase |
| Product colour | Black |
| Material | Polyester |
| Interior material | Polyester |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant, Shock resistant, Splash proof |
| Shoulder strap | |
| Removable shoulder strap | |
| Front pocket | |
| Carrying handle(s) | |
| Country of origin | China |
| Quantity | 1 |
| Width | 380 mm (14.82 ") |
| Depth | 290 mm (11.31 ") |
| Height | 55 mm (2.15 ") |
| Weight | 590 g (1.3 lbs) |
| Package width | 380 mm |
| Package depth | 290 mm |
| Package height | 55 mm |
| Package weight | 605 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.