Back to Top
| Surface coloration | Monotone |
| Maximum screen size compatibility | 16 " |
| Case type | Sleeve case |
| Product colour | Black |
| Material | Neoprene |
| Front pocket | |
| Number of front pockets | 1 |
| Quantity | 1 |
| Width | 381 mm (14.86 ") |
| Depth | 50.8 mm (1.98 ") |
| Height | 304.8 mm (11.89 ") |
| Weight | 453.5 g (1 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.