Back to Top
| Surface coloration | Monotone |
| Maximum screen size compatibility | 15.6 " |
| Case type | Toploader bag |
| Brand compatibility | Any brand |
| Shoulder strap | |
| Removable shoulder strap | |
| Front pocket | |
| Carrying handle(s) |
| Quantity | 1 |
| Width | 417 mm (16.26 ") |
| Depth | 78 mm (3.04 ") |
| Height | 360 mm (14.04 ") |
| Weight | 513 g (1.13 lbs) |
| Notebook compartment dimensions (WxDxH) | 381 x 262 x 34 mm |
| Package width | 430 mm |
| Package depth | 60 mm |
| Package height | 360 mm |
| Package weight | 726 g |
| Package type | Polybag |
| Polyethylene terephthalate (PET) | |
| Black | |
| 100 | |
| Zipper closure | |
| Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.