Back to Top
| Surface coloration | Monotone |
| Maximum screen size compatibility | 15.6 " |
| Case type | Toploader bag |
| Brand compatibility | Any brand |
| Material | Polyester |
| Shoulder strap | |
| Carrying handle(s) |
| Quantity | 1 |
| Width | 420 mm (16.38 ") |
| Depth | 51 mm (1.99 ") |
| Height | 293 mm (11.43 ") |
| Weight | 310 g (0.68 lbs) |
| Package width | 420 mm |
| Package depth | 20 mm |
| Package height | 293 mm |
| Package weight | 340 g |
| Black |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.