Back to Top
| Surface coloration | Monotone |
| Maximum screen size compatibility | 15.6 " |
| Case type | Messenger case |
| Product colour | Black |
| Material | Polyester |
| Shoulder strap |
| Width | 415 mm (16.19 ") |
| Depth | 70 mm (2.73 ") |
| Height | 350 mm (13.65 ") |
| Weight | 550 g (1.21 lbs) |
| Package width | 415 mm |
| Package depth | 70 mm |
| Package height | 350 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.