Back to Top
| Device interface | USB |
| Purpose | Office |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Buttons quantity | 6 |
| Scroll type | Wheel |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 3600 DPI |
| Programmable mouse buttons | |
| Scrolling directions | Vertical |
| Customizable movement resolution | |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Number of movement resolution modes | 4 |
| Form factor | Ambidextrous |
| Product colour | Black |
| Cable length | 1.8 m |
| Power source | Cable |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Width | 70 mm (2.73 ") |
| Depth | 112 mm (4.37 ") |
| Height | 35 mm (1.37 ") |
| Package width | 97 mm |
| Package depth | 138 mm |
| Package height | 48 mm |
| Package weight | 170 g |
| Package type | Box |
| Weight | 125 g (0.28 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.