Back to Top
| Device interface | Bluetooth |
| Purpose | office |
| Scroll | |
| Scroll type | Wheel |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 1000 DPI |
| Recommended usage | PC |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Bluetooth version | 3.0 |
| Wireless range | 10 m |
| Product colour | White |
| Power source | Batteries |
| Battery type | AAA |
| Number of batteries supported | 2 |
| Windows operating systems supported | Windows 7 Home Basic, Windows 8, Windows Vista Home Basic, Windows XP Home |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion |
| Width | 60 mm (2.34 ") |
| Depth | 111 mm (4.33 ") |
| Height | 28 mm (1.09 ") |
| Mouse weight | 83 g |
| Batteries included | |
| User guide |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.