Back to Top
| Device interface | USB |
| Buttons quantity | 3 |
| Scroll | |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 1000 DPI |
| Recommended usage | PC |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Product colour | Black |
| RoHS compliance | |
| Certification | FCC, CE and ROHS |
| Cable length | 1524 m |
| Windows operating systems supported | Y |
| Mouse weight | 136 g |
| Mouse dimensions (WxDxH) | 114 x 60 x 38 mm |
| Compatible operating systems | Windows 7 / Windows Vista / XP / 2000 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.