Back to Top
| Audio output channels | 2.0 channels |
| Speaker placement | Tabletop/bookshelf |
| Speaker position | Satellite |
| Number of drivers | 2 |
| Woofer |
| RMS rated power | 2 W |
| Frequency range | 90 - 20000 Hz |
| Plug and Play |
| Product colour | Black |
| Certification | CCC S&E/CB |
| Connectivity technology | Wired |
| Speaker interface type | USB |
| Power source type | USB |
| Width | 124 mm (4.84 ") |
| Depth | 230 mm (8.97 ") |
| Height | 116 mm (4.52 ") |
| Weight | 739 g (1.63 lbs) |
| Quick start guide | |
| Cables included | AUX, USB |
| Compatible operating systems | Microsoft Windows 2000 Microsoft Windows XP Microsoft Windows Vista Microsoft Windows 7 |
| USB required |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.