Back to Top
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Speaker placement | Ceiling-mountable |
| Recommended usage | Other |
| Number of drivers | 1 |
| Subwoofer driver diameter (imperial) | 8 " |
| Driver diameter | 203.2 mm |
| Speaker type | 1-way |
| Frequency range | 80 - 12000 Hz |
| Impedance | 45 Ω |
| Equalizer |
| Product colour | White |
| Housing material | Steel |
| Connectivity technology | Wired |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 55 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Depth | 63.5 mm (2.48 ") |
| Diameter | 330 mm |
| Weight | 1680 g (3.7 lbs) |
| Package weight | 1700 g |
| Number of products included | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.