Back to Top
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Speaker placement | In-wall/in-ceiling |
| Suitable for outdoor use |
| RMS rated power | 15 W |
| Frequency range | 85 - 15000 Hz |
| Impedance | 8 Ω |
| Product colour | White |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Width | 270 mm (10.53 ") |
| Depth | 270 mm (10.53 ") |
| Height | 90 mm (3.51 ") |
| Weight | 1360 g (3 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.