Back to Top
| Type | Rack shelf |
| Product colour | Black |
| Material | Steel |
| Maximum weight capacity | 27 kg |
| Rack capacity | 2U |
| RoHS compliance |
| Width | 483 mm (18.84 ") |
| Depth | 350 mm (13.65 ") |
| Height | 88 mm (3.43 ") |
| Weight | 1870 g (4.12 lbs) |
| Package width | 370 mm |
| Package depth | 500 mm |
| Package height | 85 mm |
| Package weight | 2500 g |
| Mounting kit |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
