Back to Top
| Type | Adjustable shelf |
| Product colour | Black |
| Material | Steel |
| Rack capacity | 1U |
| RoHS compliance | |
| Maximum weight capacity | 25 kg |
| Width | 455 mm (17.75 ") |
| Depth | 559 mm (21.8 ") |
| Height | 45 mm (1.76 ") |
| Weight | 5700 g (12.57 lbs) |
| Package width | 480 mm |
| Package depth | 630 mm |
| Package height | 90 mm |
| Package weight | 6500 g |
| Mounting kit | |
| Screws included |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
