Back to Top
| Type | Adjustable shelf |
| Product colour | Black |
| Material | Steel |
| RoHS compliance | |
| Maximum weight capacity | 22.7 kg |
| Rack capacity | 2U |
| Width | 480 mm (18.72 ") |
| Depth | 610 mm (23.79 ") |
| Height | 88.6 mm (3.46 ") |
| Mounting depth (min) | 510 mm |
| Mounting depth (max) | 744 mm |
| Weight | 4100 g (9.04 lbs) |
| Package width | 663 mm |
| Package depth | 518 mm |
| Package height | 138 mm |
| Package weight | 8400 g |
| Screws included |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
