Back to Top
| Surge energy rating | 1050 J |
| AC outlets quantity | 12 AC outlet(s) |
| AC outlet types | NEMA 5–15R |
| Nominal input voltage | 120 V |
| Peak power | 1800 W |
| Cable length | 4.572 m |
| Product colour | Black |
| Width | 41.1 mm (1.6 ") |
| Depth | 914.4 mm (35.66 ") |
| Height | 31.8 mm (1.24 ") |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.