Back to Top
| Product colour | Black |
| Battery voltage | 36 V |
| Number of battery cells | 3 |
| RoHS compliance | |
| Certification | |
| Compatibility | SMART1500, SMART1500SLT, SMX1500SLT |
| Weight | 8500 g (18.74 lbs) |
| Width | 152 mm (5.93 ") |
| Height | 101.6 mm (3.96 ") |
| Depth | 191 mm (7.45 ") |
| Package width | 250 mm |
| Package height | 198 mm |
| Package depth | 300 mm |
| Package weight | 9300 g |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Operating altitude | 0 - 3000 m |
| Non-operating altitude | 0 - 15200 m |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.