Back to Top
| PDU types | Metered |
| Rack capacity | 38U-A |
| Mounting | Vertical |
| Product colour | Black |
| Certification | UL60950-1 |
| AC outlets quantity | 36 AC outlet(s) |
| Power plug | NEMA L15-30P |
| AC outlet types | C13 coupler, C19 coupler |
| Output connections | 30 x IEC 60320 C13 Grip & 6 x IEC 60320 C19 Grip |
| LED indicators | Y |
| Cable length | 3 m |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 60 °C |
| Nominal input voltage | 200-240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Maximum current | 24 A |
| Nominal output voltage | 200-240 V |
| Dimensions (WxDxH) | 52.07 x 53.34 x 1689.1 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.