Back to Top
| Purpose | PC/Gaming |
| Headset type | Binaural |
| Wearing style | Head-band |
| Product colour | Black, Yellow |
| Connectivity technology | Wired |
| 3.5 mm connector | |
| 2.5 mm connector | |
| 2x 3.5 mm connectors | |
| USB connectivity |
| Ear coupling | Supraaural |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Impedance | 32 Ω |
| Headphone sensitivity | 98 dB |
| Driver type | Mylar |
| Driver unit | 30 mm |
| Microphone frequency | 10 - 10000 Hz |
| Microphone sensitivity | 113 dB |
| Quantity | 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.