Back to Top
| Product type | Headset |
| Microphone type | Boom microphone |
| Operating keys | Answer/end call, Mute, Volume +, Volume - |
| Headset type | Binaural |
| Wearing style | Head-band |
| Product colour | Black |
| Connectivity technology | Wired |
| USB connectivity |
| Ear coupling | Circumaural |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Driver unit | 32 mm |
| Microphone frequency | 100 - 10000 Hz |
| Microphone direction type | Omnidirectional microphone |
| Windows operating systems supported | Windows 10 |
| Mac operating systems supported | Y |
| AC adapter included | |
| Quick start guide |
| Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.