Back to Top
| Maximum weight capacity | 9.1 kg |
| Minimum screen size compatibility | 24 " |
| Maximum screen size compatibility | 24 " |
| Mounting | Clamp |
| Number of displays supported | 2 |
| Suitable for | Computer monitor |
| Height adjustment | |
| Height adjustment range | 0 - 330 mm |
| Angle of rotation | 360 \u00b0 |
| Tilt angle range | -90 - 90 \u00b0 |
| Pan range | 0 - 360 \u00b0 |
| Product colour | White |
| Weight | 4900 g (10.8 lbs) |
| Package width | 945 mm |
| Package depth | 398 mm |
| Package height | 195 mm |
| Package weight | 6900 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.