Back to Top
| Maximum weight capacity | 13.6 kg |
| Maximum screen size compatibility | 46 " |
| Number of displays supported | 1 |
| Height adjustment | |
| Tilt angle range | -5 - 75 \u00b0 |
| Pan range | 0 - 360 \u00b0 |
| Angle of rotation | 90 \u00b0 |
| Product colour | Aluminium |
| Material | Aluminium |
| Package weight | 9100 g |
| Package dimensions (WxDxH) | 640 x 380 x 190 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.