Back to Top
| Maximum weight capacity | 48 kg |
| Minimum screen size compatibility | 26 " |
| Maximum screen size compatibility | 32 " |
| Mounting | Freestanding |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 200 x 100 mm |
| VESA mounting interfaces | 75 x 75,100 x 100,200 x 100 mm |
| Number of displays supported | 6 |
| Swivel angle range | -15 - 15 \u00b0 |
| Angle of rotation | 360 \u00b0 |
| Tilt angle range | -10 - 15 \u00b0 |
| Product colour | Black |
| Material | Aluminium, Plastic, Steel |
| Width | 1696 mm (66.14 ") |
| Depth | 135 mm (5.27 ") |
| Height | 964 mm (37.6 ") |
| Weight | 11380 g (25.09 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.