Back to Top
| Maximum weight capacity | 21 kg |
| Minimum screen size compatibility | 17 " |
| Maximum screen size compatibility | 30 " |
| Mounting | Clamp/Bolt-through |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| VESA mounting interfaces | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Number of displays supported | 3 |
| Height adjustment | |
| Swivel angle range | -90 - 90 \u00b0 |
| Microphone in | |
| Tilt angle range | -90 - 90 \u00b0 |
| Angle of rotation | 90 \u00b0 |
| Housing material | Aluminium, Steel |
| Product colour | Silver |
| Cable management |
| Width | 1518.9 mm (59.24 ") |
| Depth | 193 mm (7.53 ") |
| Height | 739.1 mm (28.82 ") |
| Weight | 9390 g (20.7 lbs) |
| Manual |
| Mounting type | Desk |
| 7 | |
| 1 | |
| 1 | |
| Y | |
| Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.