Back to Top
| Minimum screen size compatibility | 42 " |
| Maximum screen size compatibility | 100 " |
| Mounting | Screws |
| Minimum VESA mount | 400 x 100 mm |
| Maximum VESA mount | 1020 x 500 mm |
| Number of displays supported | 1 |
| Product colour | Silver |
| Orientation | Landscape |
| Width | 1403 mm (54.72 ") |
| Depth | 160 mm (6.24 ") |
| Height | 1908 mm (74.41 ") |
| Weight | 140600 g (309.97 lbs) |
| Mounting type | Wall |
| 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.