Back to Top
| Maximum weight capacity | 9 kg |
| Maximum screen size compatibility | 21 " |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Number of displays supported | 1 |
| Height adjustment | |
| Swivel angle | 360 \u00b0 |
| Tilt angle range | -45 - 45 \u00b0 |
| Product colour | Black, Pearl |
| Material | Steel |
| Width | 116 mm (4.52 ") |
| Depth | 56 mm (2.18 ") |
| Height | 75 mm (2.93 ") |
| Weight | 2020 g (4.45 lbs) |
| Package width | 172 mm |
| Package depth | 476 mm |
| Package height | 88 mm |
| Package weight | 2340 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.