Back to Top
| Data transfer rate (max) | 1250 Mbit/s |
| Interface type | SFP |
| Networking standards | IEEE 802.3 |
| Cabling technology | 10/100/1000 BASE-T |
| Cable type | Copper |
| Hot-Plug support | |
| Duplex system | Full |
| Input voltage | 3.3 V |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| RoHS compliance |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.