Back to Top
| Type | Sensor unit |
| Placement supported | Indoor |
| Product colour | White |
| Material | Aluminium, Plastic |
| Image sensor size | 1/3 " |
| Sensor type | CMOS |
| Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Viewing angle, horizontal | 103 \u00b0 |
| Viewing angle, vertical | 55 \u00b0 |
| Day/night mode |
| Connectivity technology | Wired |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 65 °C |
| Diameter | 72.7 mm |
| Depth | 57 mm (2.22 ") |
| Weight | 88 g (0.19 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
