Back to Top
| Type | Sensor unit |
| Placement supported | Indoor |
| Product colour | Black |
| Material | Aluminium, Plastic |
| Image sensor size | 1/3 " |
| Sensor type | CMOS |
| F-number (relative aperture) | 2.5 |
| Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Viewing angle, horizontal | 91 \u00b0 |
| Viewing angle, vertical | 45 \u00b0 |
| Connectivity technology | Wired |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 50 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 65 °C |
| Cable length | 8 m |
| Height | 20 mm (0.78 ") |
| Width | 28 mm (1.09 ") |
| Depth | 24 mm (0.94 ") |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
