Back to Top
| Device interface | USB Type-C |
| Purpose | Office |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Buttons quantity | 4 |
| Scroll type | Wheel |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 2400 DPI |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Customizable movement resolution | |
| Number of movement resolution modes | 3 |
| Form factor | Ambidextrous |
| Product colour | Black |
| Surface coloration | Monotone |
| Certification | CB, cTUVus, TUV Mark, CE, FCC/IC, BSMI, VCCI, KCC |
| Cable length | 2 m |
| Power source | Cable |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | 20 - 95 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 95 % |
| Windows operating systems supported | Windows 10 |
| Other operating systems supported | Chrome |
| Width | 58 mm (2.26 ") |
| Depth | 100 mm (3.9 ") |
| Height | 35 mm (1.37 ") |
| User guide | |
| Quantity | 1 |
| Package width | 141 mm |
| Package depth | 99 mm |
| Package height | 47 mm |
| Package weight | 146 g |
| Weight | 79.5 g (0.18 lbs) |
| Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.