Back to Top
| Device interface | Bluetooth |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Buttons quantity | 3 |
| Scroll type | Ball |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 2400 DPI |
| Customizable movement resolution |
| Product colour | Grey |
| Certification | ANATEL, ANRT, ARTCI, BSMI, CB, CE-RED-EMC+RF, CERT, cTUVus, DWLF&M, EN62471, ENACOM, FCC ID, IC, ictQATAR, IMDA, JRF, KC, MIC, NCC, SRRC, SUBTEL, TRA, TRA, TRC, TUV Mark, UCC, WPC |
| Buttons durability (million clicks) | 3 |
| Power source | Batteries |
| Battery type | AA |
| Width | 107 mm (4.17 ") |
| Depth | 58 mm (2.26 ") |
| Height | 29 mm (1.13 ") |
| Weight | 61 g (0.13 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.