Back to Top
| Device interface | RF Wireless |
| Purpose | Office |
| Buttons quantity | 4 |
| Scroll type | Wheel |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 2400 DPI |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Scrolling directions | Vertical |
| Customizable movement resolution | |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Form factor | Ambidextrous |
| Product colour | Black |
| Wireless receiver interface | USB Type-C |
| Certification | CB, cTUVus, FCC, IC, TUV Mark, CE, JRF, VCCI, GB/T 26245, IMDA, NBTC, DWLF & M, TRC, ANRT |
| Buttons durability (million clicks) | 3000000 |
| Power source | Batteries |
| Number of batteries supported | 1 |
| Battery type | AA |
| Service life of battery | 18 month(s) |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 95 % |
| Windows operating systems supported | Windows 10 |
| Other operating systems supported | Chrome |
| Width | 100 mm (3.9 ") |
| Depth | 58 mm (2.26 ") |
| Height | 35 mm (1.37 ") |
| Receiver included | |
| Batteries included | |
| User guide | |
| Quantity | 1 |
| Package width | 126 mm |
| Package depth | 94 mm |
| Package height | 47 mm |
| Package weight | 132 g |
| Package type | Box |
| Weight | 55 g (0.12 lbs) |
| Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.