Back to Top
| Device interface | USB+PS/2 |
| Purpose | Office |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Buttons quantity | 3 |
| Scroll | |
| Scroll type | Wheel |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 1000 DPI |
| Recommended usage | PC/notebook |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Laser colour | Red |
| Form factor | Ambidextrous |
| Product colour | Black |
| Certification | FCC, cURus, GS, CE, GOST-R |
| Plug and Play | |
| Cable length | 1.8 m |
| Power source | Cable |
| Power consumption | 30 mA |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -15 - 60 °C |
| Width | 121 mm (4.72 ") |
| Depth | 63 mm (2.46 ") |
| Height | 38 mm (1.48 ") |
| Quantity | 1 |
| Package width | 136 mm |
| Package depth | 89 mm |
| Package height | 48 mm |
| Quantity per master carton | 40 pc(s) |
| Mouse dimensions (WxDxH) | 121 x 63 x 38 mm |
| Weight | 135 g (0.3 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.