Back to Top
| Multi-device support |
| Device interface | RF Wireless + Bluetooth |
| Purpose | Office |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Buttons quantity | 6 |
| Scroll type | Wheel |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 4000 DPI |
| Button functions | Back, Forward |
| Scrolling directions | Vertical |
| Customizable movement resolution | |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Wireless range | 10 m |
| Form factor | Right-hand |
| Product colour | Pink |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Receiver type | Nano receiver |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Ergonomic design | |
| Vertical design | |
| On/off switch |
| Power source | Batteries |
| Number of batteries supported | 1 |
| Battery type | AA |
| Battery technology | Alkaline |
| Service life of battery | 24 month(s) |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 12.0 Monterey |
| Linux operating systems supported | Y |
| Other operating systems supported | Chrome |
| Width | 70 mm (2.73 ") |
| Depth | 108 mm (4.21 ") |
| Height | 71 mm (2.77 ") |
| Receiver included | |
| Batteries included | |
| User guide | |
| Quantity | 1 |
| Compatibility | Logi Bolt USB receiver |
| Packaging content | |
| Weight | 125 g (0.28 lbs) |
| 54 | |
| Y | |
| Forest Stewardship Council (FSC) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
