Back to Top
| Device interface | RF Wireless + Bluetooth |
| Purpose | Office |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Buttons quantity | 7 |
| Scroll type | Wheel |
| Movement resolution | 4000 DPI |
| Customizable movement resolution | |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Form factor | Right-hand |
| Product colour | Black |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Ergonomic design | |
| Vertical design |
| Power source | Batteries |
| Rechargeable | |
| Number of batteries supported | 1 |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery capacity | 1000 mAh |
| Width | 98 mm (3.82 ") |
| Depth | 80 mm (3.12 ") |
| Height | 165 mm (6.44 ") |
| Quantity | 1 |
| Weight | 145 g (0.32 lbs) |
| USB Type-C |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.