Back to Top
| Suitable for rooms | Motherboard, Processor |
| Type | Liquid cooling kit |
| Pump noise level | 20 dB |
| Fan diameter | 120 mm |
| Supported processor sockets | LGA 1150 (Socket H3), LGA 1151 (Socket H4), LGA 1155 (Socket H2), LGA 1156 (Socket H), LGA 1200 (Socket H5), LGA 1700 |
| Minimum airflow | 25.5 cfm |
| Maximum airflow | 75.04 cfm |
| Pulse-width modulation (PWM) support | |
| Number of fans | 3 fan(s) |
| Pump motor speed | 3000 RPM |
| Fan connector | 4-pin |
| Illumination LED | |
| Radiator material | Aluminum |
| Product colour | Black |
| Cable length | 500 m |
| Fan power consumption | 3 W |
| Pump power consumption | 4.8 W |
| Radiator width | 394 mm |
| Radiator depth | 119.2 mm |
| Radiator height | 27 mm |
| Fan dimensions (W x D x H) | 120 x 120 x 25 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
