Back to Top
| Type | All-in-one liquid cooler |
| Fan diameter | 120 mm |
| Supported processor sockets | LGA 1150 (Socket H3), LGA 1151 (Socket H4), LGA 1155 (Socket H2), LGA 1156 (Socket H), LGA 1200 (Socket H5), LGA 1366 (Socket B), LGA 2011 (Socket R), LGA 2011-v3 (Socket R), LGA 2066, Socket AM2, Socket AM2+, Socket AM3, Socket AM3+, Socket AM4, Socket FM1, Socket FM2 |
| Rotational speed (min) | 1500 RPM |
| Rotational speed (max) | 3300 RPM |
| Maximum airflow | 57.05 cfm |
| Maximum air pressure | 2.23 mmH2O |
| Bearing type | Hydraulic |
| Number of fans | 2 fan(s) |
| Fan connector | 3-pin |
| Product colour | Black |
| Tube material | Rubber |
| Material | Aluminium |
| Voltage | 12 V |
| Rated voltage | 5 V |
| Fan dimensions (W x D x H) | 120 x 120 x 25 mm |
| 2000 | |
| 1500 | |
| 25.8 | |
| 0.38 | |
| Processor | |
| 3300 | |
| 276 | |
| 12/5 | |
| 1 | |
| 120 | |
| 430 | |
| 84733080 | |
| 27 | |
| 500 | |
| 460 | |
| Copper |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
