Back to Top
| Type | Liquid u0441ooling kit |
| Fan diameter | 120 mm |
| Supported processor sockets | LGA 1150 (Socket H3), LGA 1151 (Socket H4), LGA 1155 (Socket H2), LGA 1156 (Socket H), LGA 1200 (Socket H5), LGA 1700 |
| Minimum airflow | 25.5 cfm |
| Maximum airflow | 75.04 cfm |
| Pulse-width modulation (PWM) support | |
| Number of fans | 3 fan(s) |
| Fan connector | 4-pin |
| Illumination LED | |
| Radiator material | Aluminum |
| Product colour | White |
| Cable length | 500 m |
| Fan dimensions (W x D x H) | 120 x 120 x 25 mm |
| 27 | |
| 20 | |
| 3 | |
| 3000 | |
| 4.8 | |
| 394 | |
| Motherboard, Processor | |
| 119.2 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
