Back to Top
| Maximum weight capacity | 7.2 kg |
| Maximum screen size compatibility | 24 " |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Height adjustment range | 0 - 130 mm |
| Tilt angle range | -35 - 35 \u00b0 |
| Pan range | 0 - 70 \u00b0 |
| Turn angle | 90 \u00b0 |
| Product colour | Black |
| Width | 108 mm (4.21 ") |
| Depth | 92 mm (3.59 ") |
| Height | 419 mm (16.34 ") |
| Manual | |
| Package width | 465 mm |
| Package depth | 127 mm |
| Package height | 142 mm |
| Package weight | 2700 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.