Back to Top
| Number of memory card slots | 1 |
| Internal | |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Interface type | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A |
| Data transfer rate | 170 Mbit/s |
| Product colour | Black |
| Width | 20.6 mm (0.8 ") |
| Depth | 30.5 mm (1.19 ") |
| Height | 8.6 mm (0.34 ") |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Compatible operating systems | Windows 8+, MacOS 10.6+ |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
