Back to Top
| Suitable for | Computer case |
| Type | Fan |
| Fan diameter | 80 mm |
| Noise level (high speed) | 24 dB |
| Speed detection | |
| Compatible products | SC743 |
| Product colour | Black, White |
| Material | Plastic |
| Rated current | 0.13 A |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 80 % |
| Height | 25 mm (0.98 ") |
| Fan performance | 32.9 cfm |
| Dimensions (WxDxH) | 80 x 80 x 25 mm |
| Connector(s) | 4-pin LP4 |
| Rotational speed | 2800 RPM |
| Water connections | N |
| Airflow | 32.9 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.